Danış Beton 1999 yılında ilk tesisini Ataşehir Ferhatpaşa'da 7500 m² arazi üzerine kurmuştur. Aynı tesis içerisinde kurulu 3 modern beton santrali ile 360 m³/saat üretim kapasitesine sahiptir. Türkiye Hazır Beton Birliği üyesi, Kalite Güvence Sistemi (KGS), G Uygunluk belgeli ve TS EN 206 standartlarına uygun olarak yüksek kalitede hazır beton üretimi yapmaktadır. Danış Beton, sektörün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda AR-GE çalışmalarına ara vermeden devam etmekte ve müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına çalışmalarını sürdürmektedir.

Danış Beton Sıva İnşaat San. Tic. A.Ş.’nin vizyonu doğrultusunda, gelişen ve güncel teknolojileri kullanarak, müşteri beklenti ve taleplerini aşarak karşılayan, müşteri memnuniyeti adına çözümler üretebilen ve kaliteden asla ödün vermeden üretim yapmaktadır.

Vizyonumuz; Gelişen Türkiye'de sektötün ihtiyaç ve taleplerine en uygun ürünleri en yüksek kalitede üretmek ve hazır beton konusunda AR-GE faaliyetlerimize ara vermeden devam ederek, en yüksek kaliiteyi en makul fiyatlarla müşterilerimize sunmayı hedeflemektedir.

Misyonumuz; İhtiyaç Tespiti, Doğru Planlama, Eğitimli Ekip, Zamanında Takip, Titiz Çalışma, Verimli Sonuç.

Ekipman Listesi;

3 Adet Beton Santrali 120x3 (360m/h)  
10 Adet Mobil Beton Pompası (56m, 52m, 49m, 2x46m, 42m, 4x38m)  
1 Adet Sabit Beton Pompası  
45 Adet Transmikser  
2 Adet Yükleyici Loader  
4 Adet Silobas  
20 Adet Damperli Kamyon  
10 Adet Hidrolik Dağıtıcı  
1 Adet 300 Kw Jeneratör